ComSoc

Communication Society

 IEEE bünyesinde 1952 yılında Radyo Mühendisleri Enstitüsü (IRE) olarak kurulan IEEE kendilerini iletişim ve haberleşme teknolojilerine adamış bir topluluktur. 1972’den beri ComSoc 140’tan fazla ülkede 30.000 den fazla üyeye ve 220’den fazla alt kola sahip.

IEEE Communication Society, teknolojik yeniliği teşvik eder ve küresel teknik topluluk arasında bilgi oluşturma ve paylaşımını teşvik eder. Ayrıca, üyelerimizin teknik ve mesleki gelişimlerine hizmet sunar ve akademide, endüstride ve kamu kurumlarında çalışan profesyoneller arasında teknik değişimleri teşvik eden bir platform sağlar. Vizyonumuz ise iletişim ve ağ teknolojisi araştırması, uygulaması, eğitimi ve yeni fikirlerin geliştirilmesi yoluyla dünyayı uyum içinde bir araya getirmektir.

IEEE İletişim Topluluğu, teknolojik yenilikleri teşvik eder, küresel teknik topluluğun bilgi oluşturmasını ve paylaşmasını teşvik eder, üyelerinin teknik ve mesleki gelişimine destek sunar ve akademiden endüstriye ve kamu kuruluşlarına kadar profesyoneller arasında teknik değişim platformları oluşturur. Vizyonumuz ise iletişim ve ağ teknolojisi alanında araştırma, uygulama, eğitim ve yeni fikirlerin geliştirilmesi yoluyla dünyayı uyum içinde birleştirmektir.


ComSoc Ekibi

Komite Başkanı

Geçmiş Etkinlikler

IEEE ESTU SB ComSoc Komitesi İstek ve Öneri Formu